„I my si chceme zaš*kat!“ hájí Úsvit kandidátku Dominiku Myslivcovou

09 Srp 2016

Rozporuplné reakce vyvolala bloggerka a youtuberka Dominika Myslivcová, když ohlásila svoji kandidaturu do zastupitelstva Moravskoslezského kraje za hnutí Úsvit. Hnutí se však kritice brání. 1. místopředseda Úsvitu Marek Černoch dokonce prohlásil, že i v jejich hnutí si krom politiky chtějí občas taky pořádně zaš*kat a to s Havlovou nebo Hnykovou prostě nejde.
„Nechápeme tu vlnu kritiky. Dominika je hezká, známá, má spoustu fanoušků a o politice vůbec nic neví. Pro naši stranu je to ideální kandidát,“ píše se na oficiálním Facebookovém profilu hnutí Úsvit.

„Jsme taky jen lidi. Politiku řešíme od rána do večera a občas prostě potřebujeme upustit páru a pořádně si zaš*kat a ruku na srdce, kdo by šuk*l Havlovou nebo Hnykovou?“ prohlásil 1. místopředseda Úsvitu Marek Černoch.

Dominika Myslivcová má však v politice velké plány, kritice navzdory. Z krajského zastupitelstva by chtěla bojovat proti islamizaci České republiky a dokonce i rovnou celé Evropy, což jsou věci, které jsou naprosto mimo pravomoci krajského zastupitelstva. Schopnost demagogicky a populisticky získat přízeň voličstva tak Dominika bez pochyby má.

Nicméně právě omezené pravomoci krajského zastupitelstva jsou hlavním bodem Dominičina programu. Jedním z jejich cílů je rozšířit vliv krajského zastupitelstva. V budoucnu by tak mohlo zastupitelstvo Moravskoslezského kraje rozhodovat o důležitých věcech nejen v Česku, ale i v celé Evropské unii.
5 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..