#nadalsich150let

Čeští vědci potvrdili, že muži nejsou z Marsu a ženy z Venuše

13 Úno 2019

Vědecké kruhy dlouhá léta pracují s myšlenkou, že muži pocházejí z Marsu a ženy zase z Venuše. Týmu vědců z brněnské Univerzity Šalingrad se však podařilo tuto mylnou domněnku vyvrátit.

„Ta myšlenka je zcela absurdní. Odhaduje se, že lidé žijí na této planetě téměř 3 miliony let. Naši úplně první předci byly navíc rozumově na úrovni 5 letého dítěte. Opravdu si myslíte, že by tito lidé dokázali postavit raketu schopnou letu z Venuše či Marsu na Zemi? Jak by se navíc mohli lidé před příchodem na Zemi množit, kdyby byli muži a ženy na úplně jiných planetách? To nedává smysl,“ tvrdí Šalin Prýgl, vedoucí vědeckého týmu Univerzity Šalingrad v Brně.

Pravda je podle Prýgla úplně někde jinde. Naši předci zřejmě opravdu pocházejí z vesmíru, ovšem obě pohlaví vznikla na stejné planetě, respektive Měsíci.

„Mnohem logičtější vysvětlení je to, že se muži a ženy vyvíjeli pohromadě na Měsíci. Když je pak omrzela nízká gravitace a řídká atmosféra, rozhodli se vydat na Zemi. Měsíc je o dost blíže, než Venuše a Mars. Věřím tedy tomu, že postavit raketu schopnou dopravit všechny naše předky z Měsíce na Zemi, by nebyl problém. Toto vysvětlení i řeší problém s rozmožováním, což byla největší trhlina původní hypotézi o Marsu a Venuši,“ dodává Prýgl.

Objev se zrodil náhodou – v kartách

Celý objev se navíc zrodil naprosto náhodou. Prýgl podle svých slov vyklálad sousedce budoucnost z karet, když se v nich najednou zobrazila pravda.

„Během obyčejného rutinního věštění jsem najednou v kartách zahlédl naprosto šokující obrazce, které mě přivedl na myšlenku, že náš původ je jiný, než si lidé myslí. Další týdny jsme s mým týmem intenzivě pracovali – věštili z koule, sledovali pohyby hvězd, čáry na rukou, lógr v hrníčku od kávy… Když jsme najednou učinili tento významný objev, který naprosto změní naše dějiny,“ prohlásil nadšeně Prýgl.

Prýgl a jeho tým plánují svoje odhalení v následujících dnech prezentovat na Mezinárodní vědecké konferenci v Bernu. Ani jeden z dotyčných vědců se netají tím, že za tento revoluční objev očekávají minimálně Nobelovu cenu.

Nejde o první úspěch českých vědců. Před nedávnem například jiná skupina vědců dokázala, že nebýt Kalouska, lidstvo dávno kolonizuje vesmír.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.