Ženy v Saúdské Arábii povýšily. Nyní spadají do stejné kategorie jako velbloudi a ovce

19 Úno 2017

Dobré zprávy se dočkali všichni ochránci lidský práv. Ženy v Saúdské Arábii totiž od nového roku povýšily na společenském žebříčku do druhé z pěti společenských kategorií, které dělí živočišné druhy a garantuje jim různá společenská postavení. Ženy jsou teď tedy na stejné úrovni a mají stejná práva jako třeba velbloudi a ovce.
Netřeba dodávat, že do první kategorie patří muži. V druhé kategorii pak můžeme nalézt například koně, osly, ovce, velbloudy a nyní nově i ženy. Do třetí kategorie spadají psi, kočky a jim podobní savci. Ve čtvrté kategorii je dobytek. V poslední, páté kategorii, pak nalezneme ostatní zvířata (ptáky, hmyz, ateisty).

„Jelikož ženy dokáží mluvit, číst, psát a poskytnout mužům stejné sexuální potěšení jako velbloudi nebo ovce, rozhodli jsme se je přesunout do druhé společenské kategorie, která jim garantuje vyšší společenské postavení a více občanských práv. Nyní například ženy mohou používat veřejné záchody nebo veřejně mluvit bez toho, aby nejdříve musely být k mluvení vyzvány. Jejich majitel je pak ze zákona povinen je alespoň jednou týdně umýt a poskytovat jim pravidelnou stravu,“ píše se v tiskovém prohlášení saúdské vlády.
RELATED POST
  • Dr.QQ

    Protestuji proti hrubému zkreslení. Toto vládní nařízení má pro venkovské oblasti země výjimku a kategorie 2 je rozdělena do dvou skupin.
    2a: ušlechtilí plnokrevní koně, dvouhrbí velbloudi, lovečtí psi, lovečtí sokoli a orli
    2b: ostatní koně, jednohrbí velbloudi, ovce, ženy, …
    Také je zkreslen obsah poslední kategorie, zřejmě špatným překladem. Mohl by tak vzniknout mylný dojem, že například budhista (= není ateista) může patřit do některé z vyšších kategorií. Správně má být uvedeno Nevěřící.

Reklama

Anketa

Která politická strana má nejdementnější předvolební spot?

Facebook