Ženy v Saúdské Arábii povýšily. Nyní spadají do stejné kategorie jako velbloudi a ovce

19 Úno 2017

Dobré zprávy se dočkali všichni ochránci lidský práv. Ženy v Saúdské Arábii totiž od nového roku povýšily na společenském žebříčku do druhé z pěti společenských kategorií, které dělí živočišné druhy a garantuje jim různá společenská postavení. Ženy jsou teď tedy na stejné úrovni a mají stejná práva jako třeba velbloudi a ovce.
Netřeba dodávat, že do první kategorie patří muži. V druhé kategorii pak můžeme nalézt například koně, osly, ovce, velbloudy a nyní nově i ženy. Do třetí kategorie spadají psi, kočky a jim podobní savci. Ve čtvrté kategorii je dobytek. V poslední, páté kategorii, pak nalezneme ostatní zvířata (ptáky, hmyz, ateisty).

„Jelikož ženy dokáží mluvit, číst, psát a poskytnout mužům stejné sexuální potěšení jako velbloudi nebo ovce, rozhodli jsme se je přesunout do druhé společenské kategorie, která jim garantuje vyšší společenské postavení a více občanských práv. Nyní například ženy mohou používat veřejné záchody nebo veřejně mluvit bez toho, aby nejdříve musely být k mluvení vyzvány. Jejich majitel je pak ze zákona povinen je alespoň jednou týdně umýt a poskytovat jim pravidelnou stravu,“ píše se v tiskovém prohlášení saúdské vlády.
RELATED POST
 • Dr.QQ

  Protestuji proti hrubému zkreslení. Toto vládní nařízení má pro venkovské oblasti země výjimku a kategorie 2 je rozdělena do dvou skupin.
  2a: ušlechtilí plnokrevní koně, dvouhrbí velbloudi, lovečtí psi, lovečtí sokoli a orli
  2b: ostatní koně, jednohrbí velbloudi, ovce, ženy, …
  Také je zkreslen obsah poslední kategorie, zřejmě špatným překladem. Mohl by tak vzniknout mylný dojem, že například budhista (= není ateista) může patřit do některé z vyšších kategorií. Správně má být uvedeno Nevěřící.

Reklama

Anketa

Koho budete volit v parlamentních volbách 2017?
 • 4.85% - ( 84 hlasů )
 • 3.64% - ( 63 hlasů )
 • 2.65% - ( 46 hlasů )
 • 2.94% - ( 51 hlasů )
 • 2.77% - ( 48 hlasů )
 • 13.56% - ( 235 hlasů )
 • 69.59% - ( 1206 hlasů )

Facebook