Zeman navštíví královnu Alžbětu II. Angličané preventivně schovají korunovační klenoty

13 Čvn 2017

Již tento pátek se český prezident Miloš Zeman setká s britskou královnou Alžbětou II. a Angličané již započali přípravy na tuto vzácnou návštěvu. Nekuřácký hotel, ve kterém má být Zeman ubytován, plánuje na den jeho návštěvy odstavit všechny detektory kouře, aby zbytečně nehoukaly a nealarmovaly hasiče. Dále nebudou v pátek k vidění britské korunovační klenoty, aby je Zeman náhodou nepoblil.
„Korunovační klenoty mají za sebou dlouhou historii. Nedovolím, aby je čečenský prezident Miloš Zeman při svojí návštěvě nedopatřením znečistil,“ zdůvodnil svoje rozhodnutí správce pevnosti Tower of London.

Návštěvu potvrdil na svém FB profilu prezidentův mluvčí

Za dalším opatřením stojí přímo Hrad, který upozornil Její Veličenstvo, aby v žádném případě nechodila na audienci s jejím oblíbeným šátkem. Pan prezident je již přeci jen starší člověk a mohl by si jí díky šátku splést s muslimkou a podle toho se taky chovat (nedávno při návštěvě Vysočiny nazval prezident stařenku se šátkem na hlavě muslimskou děvkou, pozn. redakce).

Prezidentův program je z části již znám. Osobně by prý chtěl královnu požádat o návštěvu známých britských automobilek (Jaguar, Bentley) a následnou jízdu rychlým sporťákem na okruhu z Top Gearu. Rychlá auta jsou na Hradě poslední dobou velmi populární a Zeman hodlá v trendu pokračovat.

Dalším bodem programu je vyznamenání několika českých letců ve službách RAF. Celou audienci pak chce prezident zakončit panáčkem a cigárkem. Podle Jiřího Ovčáčka Zeman pevně doufá, že královna jeho pozvání na štamprličku neodmítne.
RELATED POST