Čína Zemana naprosto nadchla. Zpět do České republiky se už nevrátí

16 Kvě 2017

Návštěva českého prezidenta v Číně nakonec přeroste v trvalý pobyt. Prezident Zeman se totiž nechal Čínou tak unést, že se v ní rozhodl zůstat a do České republiky se už nevracet. Informaci nám oficiálně potvrdilo Velvysranectví Čínské lidové republiky v ČR.
„Samozřejmě, tato informace je již potvrzená. Pan Zeman byl unešen naší vyspělou ekonomikou a politickou kulturou,“ píše na svém Facebooku Velvysranectví Čínské lidové republiky v ČR.

Doposud není jasno, zda se Zeman postu prezidenta České republiky vzdá, nebo bude prezidentovat z Číny. Česká republika se tak ocitá v největší politické krizi v historii. Nejenže v podstatě nemá vládu, teď navíc reálně hrozí, že nebude mít ani prezidenta. Odborníci to ovšem až tak černě nevidí. Podle nich totiž Česko nemá prezidenta už nejméně 4 roky.

„Tento prezidentův krok České republice spíše prospěje. Zeman stejně nikdy nebyl opravdový prezident, byl spíše takovou loutkou, která seděla na Hradě a dělala České republice mezinárodní ostudu,“ řekl pro AZ247 politolog Radim Tkanička.

Zatímco český národ si tak s největší pravděpodobností polepší, ve velkém ohrožení se ocitá prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zatím totiž nebylo potvrzeno, že by si prezident vzal Ovčáčka s sebou. Pokud se tak nestane, skončí Jirka pravděpodobně v jednom z pražských útulků.
RELATED POST