Na Ukrajině boural tankobus s ruskými turisty, tři lidé byli lehce zraněni, jeden člověk těžce. Zřejmě šlo o sabotáž

13 Čvc 2017

Na Ukrajině poblíž Doněcku dnes v ranních hodinách boural tankobus s několika ruskými turisty. Nehoda si vyžádala tři lehká a jedno těžké zranění. Podle vojenského vyšetřování řidič tankobusu ztratil nad vozidlem kontrolu a převrátil jej na střechu. Vše nasvědčuje sabotáži.
Nehoda se stala okolo 7 hodin ráno, asi 10 kilometrů od města Doněck. Tankobus s ruskými turisty zrovna mířil na vyhlídkovou jízdu po okolí Doněcku, když řidič nezvládl řízení a tankobus převrátil na střechu. Podle vyšetřovatelů se nejednalo o technickou závadu, ani o řidičovo pochybení, nýbrž o sabotáž, za kterou pravděpodobně stojí ukrajinská armáda.

Na místo ihned dorazil vrtulník se záchranáři

„Přiznáváme, že posádka tankobusu se skládala z ruských vojáků. Ani jeden z nich tam ale nebyl na příkaz Kremlu, všichni si zde užívali zaslouženou dovolenou. Pokud se prokáže sabotáž ze strany ukrajinské armády, budeme to chápat jako akt agrese,“ prohlásil mluvčí ruského Ministerstva pro zahraniční okupace Sergej Kopulin.

Nejde o první nehodu ruských turistů na Ukrajině. Zhruba před půl rokem poblíž Doněcku havaroval obrněný autobus s ruskými Specnaz, kteří mířili na dovolenou k Černému moři. Měsíc nato spadla u Luhansku ruská turistická stíhačka, pilot tehdy bohužel nehodu nepřežil.
RELATED POST