U turecko-syrských hranic byl spatřen létající koberec

17 Zář 2017

Znepokojivá zpráva přišla z Turecka, kde byl na hranicích se Sýrií dnes dopoledne spatřen létající koberec, který měl na sobě údajně vlajku Islámského státu. Podle expertů by se mohlo jednat o Islámským státem vyvíjený letoun, určený ke kobercovému bombardování.
Koberec se ocitl v blízkosti asi 60 km od tureckých hranic a turecké letectvo kvůli němu mělo pohotovost. Celá zpráva budí obavy. Islámský stát doteď neměl žádné letectvo, což jej činilo zranitelným, to se ale nyní může změnit.

„Již delší dobu kolují zprávy o tom, že Islámský stát chystá vlastní letectvo. Dnešní událost jen ukazuje, že jsou nejspíše pravdivé,“ prohlásil mluvčí tureckého prezidenta Doner Kebabak.

Zatím není jasné, kde vzal Islámský stát zdroje a prostředky na stavbu létajících koberců. Některé informace tureckých tajných služeb ale naznačují, že teroristé nalezli bájnou Aladinovu lampu, uvnitř které se ukrývá džin, který islamistům plní jejich přání.

„Vysvětlovalo by to, kde bere IS prostředky na financování své armády. Hledání kouzelné lampy bylo pravděpodobně hlavním důvodem, proč islamisté bourali památky napříč Blízkým východem. Podle našich informací vůdci islámského státu věří, že se Aladinova lampa ukrývá pod některou z historických arabských památek,“ dodává Kebabak.

Naše redakce nechce mezi čtenáři vyvolávat paniku, ale máme tu velký důvod k panice. Pokud má Islámský stát skutečně ve svých řadách opravdového džina, bude v podstatě neporazitelný.
RELATED POST