Svou show na Staroměstském náměstí si Martin Konvička získal tisíce fanoušků z řad bojovníků Islámského státu

01 Zář 2016

Popularita varietního umělce a milovníka hmyzu Martina Konvičky vylétla po jeho posledním představení v centru Prahy do závratných výšin. Radost mu však kazí pouze jedna věc. Svou roztomilou angličtinou totiž nepřelouská ani jeden ze stovky dopisů v arabštině a perštině, které mu denně chodí ze všech koutů muslimského světa.
Nejpočetnější fankluby má nyní Konvička v Sýrii a Iráku – svou humoreskou Velbloud, koza a osel, jejíž premiéra nedávno proběhla v centru Prahy, si získal srdce tisíců bojovníků Islámského státu. Ti mu i navzdory krutým bojům posílají děkovné dopisy. „Sáhib al-Konví neúnavně šíří povědomí o Prorokovi i v jeho bezbožné zemi. Jeho boj je proto stejně důležitý, jako ten náš. Inšalláh bude žít tisíc let!,“ stojí v jednom z dopisů, který přišel až z dalekého Mosulu.

Ministr obrany Martin Stropnický, kterému prkna, co znamenají svět, také nejsou cizí, na jednání ministrů obrany zemí EU navrhl zesílit leteckou ofenzivu koaličních jednotek proti základnám islamistů. Prý nestrpí, aby nějaký „hochštapler, co nemá ani jednu Thálii, měl víc fanoušků než on“. Na důkaz toho, že to myslí vážně, chce mobilizovat všechny bojeschopné vzdušné prostředky české armády. Oba vrtulníky i pronajatý Gripen by měly nad Sýrii začít létat v polovině září.

Bojovníci Islámského státu, kterým učarovalo Konvičkovo poselství, podle jednoho z dopisů zakládají vlastní islámský folklorní soubor KonvISIS, se kterým budou nacvičovat podobné taškařice a prý s nimi také budou objíždět náměstí. Zájem o členství v souboru je rekordní; muži si holí své plnovousy, aby si je podle vzoru jejich idolu mohli přilepit zpět na obličej. Závratně rostou i prodeje sítěk na motýly; entomologie je prý hned po pálení knih nejoblíbenější kratochvílí islámských fundamentalistů.
RELATED POST