Šok v řadách českých olympioniků! Oficiálním držitelem všech českých medailí je Miroslav Pelta

16 Srp 2016

Čeští medailisté z olympijských her v brazilském Riu se ze svých medailí radovali poněkud předčasně. Český olympijský výbor (ČOV) totiž kuriózně interpretoval jednu z nových směrnic Mezinárodního olympijského výboru (MOV). Ta stanovuje, že každá výprava musí vybrat jednoho z funkcionářů buď přímo ČOV, nebo jeho přidružených organizací, který jako delegát převezme neformální záštitu nad úspěchy českých sportovců. Tím delegátem v tajném hlasování nebyl zvolen nikdo jiný, než právě předseda Fotbalové asociace ČR, pan Miroslav „epojištění.cz“ Pelta.

Problém však nastal v okamžiku, kdy Český olympijský výbor Peltu v důsledku administrativní chyby nedopatřením namísto do delegátské registrace zanesl do oficiální soupisky výpravy. Zbytek výpravy byl registrován v jiném dokumentu, který však MOV nemohl dohledat. Tím, že je Pelta (byť pouze na papíře) jediným řádně přihlášeným a akreditovaným členem české olympijské výpravy, se stal oficiálním držitelem všech medailí, rekordů a peněžních prémií, kterých čeští olympionici dosáhli nebo ještě dosáhnou.„Veškeré listiny už byly ratifikovány a zaslány do sídla Mezinárodního olympijského výboru v Lausanne. Záležitost je tak zcela mimo naší kompetenci. Pan Pelta bude nyní, byť doufáme, že pouze dočasně, figurovat ve všech statistikách jako oficiální držitel všech českých medailí. Věřím, že i pro něj je to velký šok. V důsledku této chyby bude totiž muset neprodleně odjet do Ria, aby na slavnostních ceremoniích mohl medaile za české sportovce přebírat,“ říká Jiří Kejval, předseda ČOV.

Pana Peltu se nám k oficiálnímu vyjádření nepodařilo zastihnout. Náš reportér, který o vyjádření požádal přímo v Riu zatím jediného českého zlatého medailistu, judistu Lukáše Krpálka, po ošetření prasklé lícní kosti, čtyř zlomených žeber, krvácení bránice a pohmožděných ledvin uvedl: „Lukáš to, že mu placku asi vezmou, vzal jako chlap. Sportovně. Za Kvitovou mě ale nikdo nedostane.“RELATED POST

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.