Ruští vědci vynalezli plášť neviditelnosti, doposud ho nikdo neviděl

15 Čvn 2016

Velkou část rozpočtu vyhrazeného pro ruskou armádu každoročně spolkl projekt s krycím názvem Peverell, jehož účel byl ruskou armádou přísně tajen. Po dnešním prohlášení ruského ministerstva obrany však již víme, že se jedná o projekt, jenž má za cíl vytvořit první funkční plášť neviditelnosti na světě, což se ruským vědcům nakonec skutečně povedlo.Ruský plášť neviditelnosti byl prezentován dnes dopoledne na přehlídce nových vojenských technologií v ruském Petrohradu. Plášť tam na vlastní oči nikdo neviděl, což jen pouze potvrzuje jeho funkčnost.

„Je to nevídaný úspěch. Povedlo se nám vytvořit něco, co svět dosud neviděl – vytvořili jsme první funkční plášť neviditelnosti na světě. Tato technologie nám nyní dá neuvěřitelnou taktickou výhodu nad všemi zeměmi světa, uvidíte,“ stojí v oficiálním prohlášení ministerstva obrany.

13413110_1635017633488505_716597174666389139_n
Vladimir Putin osobně testuje plášť neviditelnosti.

Rusko údajně použilo prototyp neviditelného pláště již před dvěma roky na Ukrajině. Tehdy se ruským vědcům úspěšně podařilo zamaskovat desítky ruských tanků a stovky vojáků, kteří byli vyslání na pomoc tamním separatistům.
RELATED POST
  • komir63

    ☺☺☺

Reklama

Facebook