Mezi povinnou výbavu automobilu se od nového roku zařadí české vlaječky a návleky na zpětná zrcátka

21 Úno 2018

Neuvěřitelné zlato Ester Ledecké, nečekané stříbro Michala Krčmáře, či dnešní postup do semifinále českého hokejového týmu… Tyto události mají jednu společnou věc – vzbuzují v českém národu jakýsi pocit laciného vlastenectví, které se projevuje například věšením českých vlaječek na auto, či aplikováním návleků se vzorem české vlajky na zrcátka automobilu. Aby vláda podpořila tyto laciné projevy vlastenectví, schválila zákon, podle kterého od nového roku budou mezi povinnou výbavu každého automobilu patřit právě české vlaječky a návleky.
„Už i Jan Hus si při každé olympiádě ke svému kočáru přimontovával české vlaječky. Měli bychom jít po stopách tohoto velkého vlastence a také si při velkých sportovních událostech na své vozy montovat vlaječky. Vlaječky povzbuzují české sportovce a vybízejí je k lepším výkonům a velkým úspěchům, které si pak mohou přivlastnit obyčejní čeští občané,“ stojí v prohlášení vlády.

Stejný názor mají i nejvěrnější čeští fanoušci.

„Vlaječky na auto vyvěšuji každý rok při mistrovství světa v hokeji. Vždycky se pak strašně raduji, když se nám povede uhrát nějaká medaile, nebo když se dokonce staneme mistry světa! Někdy se ale stává, že ty neschopný baletky vypadnou už ve čtvrtfinále, to by se ve mně pak jeden krve nedořezal… Vyvěšuji kvůli těm blbečkům vlajky na auto, a oni pak prohrajou!“ sdělil naší redakci věrný fanoušek Roman.

Vyvěšování vlaječek na auto má své opodstatnění i ve vědě. Podle některých teorií se šance sportovců na výhru zvyšuje spolu s rostoucím počtem vlajek na autě. Každá další vlajka na autě zvyšuje pravděpodobnost zisku medaile o 0,00004 %. Čím víc vlaječek tak Češi na svá auta vyvěsí, tím větší šanci na medaili naši sportovci mají. Zvláštní kapitolu jsou pak návleky na zpětná zrcátka, ty vydají minimálně za 4 vlaječky.

„Češi vyvěšují na auta vlaječky hlavně když se hraje hokej, proto jsme v něm tak dobří. Při kvalifikaci na fotbalové mistrovství světa má ale českou vlajku na autě jen málokdo. To proto se český národní tým kvalifikoval na mistrovství světa naposledy až v roce 2006. To se musí změnit,“ stojí dále v prohlášení vlády.

Od nového roku tak budou mít všichni řidiči povinnost vyzdobit svůj vůz vlaječkami při každé větší sportovní události. Řidičům, kteří tak neučiní, bude hrozit pokuta až 10 tisíc korun a ztráta 5 bodů.
RELATED POST