Na Pražském hradě se testovalo IQ: První skončila socha svatého Václava, druhý se překvapivě umístil Jiří Ovčáček

31 Bře 2016

Dnes odpoledne se v rámci projektu „Vzdělávání vrcholných úředníků“ testovalo IQ veškerého osazenstva nejvýznamnějšího českého hradu. Testování skončilo víceméně podle očekávání.

Jak všichni čekali, na prvním místě se umístila socha svatého Václava, která jako jediná překročila hranici sta bodů. Překvapením však bylo druhé místo, které obsadil Jiří Ovčáček, jenž jen těsně nedosáhl hranice stanovené pro průměrné IQ. Nejlepší trojici pak uzavíral Ovčáčkův jmenovec – Svatý Jiří, lépe řečeno jeho socha. Oba Jirky od sebe dělil jen jediný bod.

Každopádně všichni byli již od začátku testování zvědaví na to, jak dopadne prezident Miloš Zeman. To se však bohužel nikdo nedozvěděl, protože Zeman již po prvních dvou otázkách prohlásil: „Na takovouhle pitomost vám kašlu (tuto větu jsme museli značně zeslušnit pozn. red.).“

Na první pohled se tak může zdát, že Pražský hrad v IQ testování propadl. Podle Institutu pro vzdělávání, který za celým projektem stojí, se však výsledky dají označit za pozitivní.

„Ruku na srdce, když se podíváme, jaké hlouposti Hrad vymýšlí, tak jsme čekali, že výsledky testů dopadnou daleko hůře. Když zprůměrujeme výsledky všech testovaných subjektů, dostaneme lehce podprůměrnou inteligenci, což před začátkem testování nikdo nečekal. Pravda, průměr hodně zvedá socha svatého Václava, nicméně i tak se jedná o poměrně pozitivní výsledek,“ stojí v oficiální zprávě Institutu pro vzdělávání.
RELATED POST
  • Pepa

    Tak tohle jsem teď doopravdy potřeboval 😉 Děkuju