Muž dal do květináče 4 tenké plátky rajčete. Neuvěříte, co se stalo!

27 Bře 2016

Máte v ledničce přezrálá rajčata a přemýšlíte co s nimi? Přesně v této situaci se ocitl i Angličan Mike Copperfield. Mike se nakonec rozhodl vzít 4 tenké plátky rajčete a vložit je do květináče. To, co se stalo pak vám vyrazí dech!
Je to neuvěřitelné, ale již po dvou týdnech se v květináči objevily první výhonky. Mike tímto experimentem šokoval botaniky po celém světě. Nikdo nemůže uvěřit tomu, že z rajčatových semínek začaly klíčit výhonky.

„Za 40 let praxe jsem se s něčím takovým nesetkal, nemohu tomu uvěřit. Opravdu se mu povedlo přeměnit rajčatová semínka na výhonky, to je neuvěřitelné. Pokud z těchto výhonků nakonec skutečně vyroste rajče jedlé, bude to znamenat revoluci pro celé lidstvo,“ prohlásil šokovaný irský botanik Patrick Moore.

Mikův objev je skutečně revoluční. Pokud se opravdu dají ze semínek vypěstovat nové rostlinky, mohlo by to znamenat vymýcení hladu po celém světě. Lidé by už nemuseli chodit pro rajčata do Tesca, ale mohli by si je pěstovat doma.

Mike navíc plánuje provést další experimenty. Pokud mu z výhonků nakonec opravdu vyroste nová rostlinka, hodlá to samé vyzkoušet i s jinými druhy ovoce a zeleniny.

„Hodlám to zkusit i s citrusy, okurkami a hráškem. Je to tak vzrušující, stojíme na pokraji největšího objevu tohoto století, díky kterému se lidstvo naučí pěstovat vlastní ovoce a zeleninu!“ napsal Mike na svém blogu.
RELATED POST