Miloš Zeman a Andrej Babiš si za vytvoření bezedné žumpy vysloužili nominaci na Nobelovu cenu za fyziku

11 Kvě 2017

Po dlouhých 33 letech by se mezi laureáty Nobelovy ceny mohla zařadit hned dvojice Čechů. Svou nominaci si totiž vysloužil český prezident Miloš Zeman a jeho pomocník Andrej Babiš, a to sice za vytvoření bezedné žumpy. Použití bezedných žump v praxi by velice usnadnilo práci všem hovnocucářům, kteří by díky absenci dna již nemuseli žumpy vyvážet. Navíc jde o nekonečný zdroj hnojiva, což oceňuje zase většina zemědělců.
Zeman s Babišem vyšli se svým velkolepým objevem na veřejnost před pár týdny. Jak se ale ani jeden z nich netají, pracovali na něm už několik let. Vezme-li v potaz, že jde o dva vrcholné politiky, je jejich objev o to více úžasný – i při jejich pracovní vytíženosti si našli dostatek času, aby strčili většinu vědců do kapsy.

„Pan prezident svůj objev prezentoval před pár dny v Číně. Pravda, neoslavil kvůli tomu Den vítězství, ale přiznejme si, že bezedná žumpa je důležitější než oslava něčeho, co si téměř nikdo z nás ani nepamatuje. Pan prezident navíc plánuje Den vítězství oslavit dodatečně 21. srpna,“ píše na svém Facebooku prezidentův mluvčí.

Princip bezedných žump ale zatím zůstává tajemstvím. Babiš se Zemanem si hlubší informace o svojí žumpě prozatím nechávají pro sebe. A vlastně ani není divu, nejsou totiž prvními politiky, kteří se o vytvoření bezedné žumpy pokoušeli.

Dlouhodobě se o to pokouší například turecký prezident Recep Tayyip Erdogan či předseda strany Naše Slovensko Marián Kotleba. V České republice pak o vytvoření bezedné žumpy dlouho usiluje například Tomio Okamura. Reálného úspěchu ale zatím docílil pouze český zpěvák Tomáš Ortel, který vytvořil první orální žumpu na světě. Ta ale doposud nenalezla jakékoliv využití.

Bezednou žumpu oslavovaly na Václavském náměstí tisíce lidí

Informace o žumpě se mezi širokou veřejností rozšířily velmi rychle. Narychlo tak byla na včerejší 18. hodinu svolána oslavná akce, na které účastníci oslavovali Zemana s Babišem a děkovali jim za jejich politický a vědecký přínos. Podle odhadů policie se akce zúčastnilo až 20 tisíc lidí. Objev tedy mezi lidmi vzbudil téměř stejné emoce, jako kdysi výhra českých hokejistů na turnaji v Naganu.

Úspěch projektu inspiroval Miloše Zemana k dalšímu podobnému projektu. Nyní by prý chtěl vytvořit bezednou láhev alkoholu. Zde by šlo o čistě sólo projekt. O bližších informacích vás budeme informovat.
RELATED POST