Lepek pustoší jih USA. Škody jdou do milionů dolarů

30 Bře 2017

Již druhý den pustoší lepek jih Spojených států. Celkem si vyžádal už 8 obětí. Texas dokonce vyhlásil stav nouze. Lepek je místy tak silný, že obrací auta a unáší střechy domů.
Mohutná bouře lepku vstoupila na území USA včera od Severního Atlantského oceánu a okamžitě začala ničit všechno, co ji přišlo do cesty. První udeřila na Floridě a odtud se šířila dále na západ. Nejtvrději lepek udeřil v Texasu, kde si vyžádal již pět obětí. Texas v reakci na to vyhlásil stav nouze.

„S takto ničivou lepkovou bouří jsme se ještě nesetkali. Počet obětí roste a škody jdou do milionů dolarů. Už se nedivím, proč se za poslední roky zvedla po celém světě taková vlna odporu proti lepku,“ prohlásil texaský guvernér a bývalý Ranger Cordell Walker.

Bude hůř! Z Mexika se valí mrak bíle mouky

Situace se bohužel nezklidní ani v následujících dnech, podle meteorologů se totiž z Mexika žene do USA obří mrak bílé mouky. Meteorologové bijí na poplach, jakmile se totiž střetne takto ničivá bouře lepku s takovýmto masivním mrakem bílé mouky, může vzniknout bouře větší, než hurikán Katrina před 12 lety, což byl nejničivější hurikán v historii USA.

Jih USA tedy začal s evakuací. Pokud lepek ani bílá mouka nezmění směr, střetnou se během zítřejších třech hodin.
RELATED POST
  • Dr.QQ

    Za všechno mohou Rusové. Ruské tajné služby vysílají ze svých ještě tajnějších základen na Kubě speciální letadla, která do oblasti bouře rozprašují sušené kvasnice. Díky vysoké vzdušné vlhkosti v oblasti Mexického zálivu pak celý problém nakyne do obřích rozměrů. Pro administrativu presidenta Trumpa z této situace nekyne nic dobrého.

  • Jaroslava Haselbachová

    V mraku bílé mouky z Mexika, jsou přítomni obrovští mouční červi, z toho nekouká nic dobrého.

Reklama

Facebook