Konec nedostatku pitné vody: Ruští vědci vymysleli sušenou vodu

16 Kvě 2016

Ruským vědcům z Vědeckého institutu v Moskvě se podařil průlomový objev – vytvořili sušenou vodu. Jedná se o vskutku průlomový objev, který by mohl ukončit celosvětový problém nedostatku pitné vody. Sušená voda funguje na naprosto stejném principu jako sušené mléko. Do litrové nádoby nasypete několik lžic sušené vody, zalijete ji litrem vody a získáte tak litr vody.„Počítáme s tím, že díky našemu objevu se už lidstvo nikdy nebude muset bát toho, že by někdy na světě byl nedostatek pitné vody. Výroba naší sušené vody je skutečně levná a jednoduchá a pitné vody tak bude vždy dost,“ prohlásil vedoucí skupiny vědců, pan Vladimir Vodovod.

Lidstvo si je už dlouhé roky vědomo toho, že zásoby pitné vody se neustále ztenčují. Nikdo ale zatím neučinil patřičné kroky k řešení tohoto problému. Ano, byly zde návrhy, jakými byl například projekt Atlantropa, to by byl ovšem neuvěřitelně drahý a náročný projekt, který byl nesmírně složitý na zrealizování. Sušená voda je oproti tomu velice levná a jednoduchá na přípravu.

Vodovodova skupina nyní žádá o další dotace od ruské vlády, díky kterým bude moci projekt připravit na celosvětové použití. Jako první by prototyp sušené vody měly dostat africké země, které často trápí období sucha. Rusko plánuje těmto zemím do konce roku 2016 dodat až 100 000 kubíků sušené vody.

Africkým zemím se tak po dlouhých letech, během kterých byly vykořisťovány západními korporacemi konečně blýská na lepší časy. Obyvatelé tohoto kontinentu budou mít konečně dostatek vody na to, aby mohli vybudovat vlastní zemědělské plochy a tamní obyvatelé už nadále nebudou umírat hladem a dehydratací.

Rusko dále očekává, že lidstvo už nebude muset využívat podzemní vody, tudíž tento objev zásadně uleví naší matičce přírodě.RELATED POST