Internetem koluje návod, jak z EET pokladny vyrobit funkční jadernou bombu

19 Bře 2017

­­­­­­­­V reakci na zpřísnění pravidel pro držení zbraní Evropskou unií přicházejí čeští vlastenci, na které jsou povinné psychotesty krátké, s kuriózními návody na to, jak z běžně dostupných surovin vyrobit zbraně, které zastaví islamizaci Evropy.
Po nesmírně populárním návodu na výrobu granátu z chleba nebo oštěpu z dřevěné násady od smetáku se českým internetem šíří nový hit. Člověk vystupující pod přezdívkou -=h4XX0R_420blaze1T=- zveřejnil návod, jak z obyčejné EET pokladny, které jsou povinné pro velkou část podnikatelů, sestrojit funkční jadernou zbraň.

Pro výrobu pekelného stroje je zapotřebí jen standardní EET pokladna, MP3 přehrávač, reproduktor, lepicí páska, měděné kabely a 900 gramů zbraňového plutonia. Tiskárnu na účtenky pak lze nahráním jednoduchého kódu změnit na časovaný detonátor. Takto podomácku zkonstruovaná puma může svou ničivou silou srovnat se zemí malé město o velikosti Brna.

Profesor Vilém Herold z katedry jaderných reaktorů FJFI ČVUT redakci popsal, jak je taková věc vůbec možná. „Vypadá to, že pokud se kód FIK převede do zvukové stopy, která se následně pozpátku přehraje v těsné blízkosti kritického množství obohaceného plutonia, dojde k silné řetězové reakci a následné detonaci v řádu několika sekund. Pokud disponujete všemi prostředky v tomto návodu, je skutečně možné bombu sestrojit,“ říká profesor Herold.

Státní úřad pro jadernou bezpečnost se nyní ve spolupráci s bezpečnostními i zpravodajskými složkami snaží vypátrat totožnost autora. Otázky také vzbuzuje to, proč FIK kódy způsobují řetězovou reakci plutonia. Ministerstvo financí, pod které agenda FIK kódů spadá, situaci komentovat odmítlo.
RELATED POST