Internetem koluje návod, jak z EET pokladny vyrobit funkční jadernou bombu

19 Bře 2017

­­­­­­­­V reakci na zpřísnění pravidel pro držení zbraní Evropskou unií přicházejí čeští vlastenci, na které jsou povinné psychotesty krátké, s kuriózními návody na to, jak z běžně dostupných surovin vyrobit zbraně, které zastaví islamizaci Evropy.
Po nesmírně populárním návodu na výrobu granátu z chleba nebo oštěpu z dřevěné násady od smetáku se českým internetem šíří nový hit. Člověk vystupující pod přezdívkou -=h4XX0R_420blaze1T=- zveřejnil návod, jak z obyčejné EET pokladny, které jsou povinné pro velkou část podnikatelů, sestrojit funkční jadernou zbraň.

Pro výrobu pekelného stroje je zapotřebí jen standardní EET pokladna, MP3 přehrávač, reproduktor, lepicí páska, měděné kabely a 900 gramů zbraňového plutonia. Tiskárnu na účtenky pak lze nahráním jednoduchého kódu změnit na časovaný detonátor. Takto podomácku zkonstruovaná puma může svou ničivou silou srovnat se zemí malé město o velikosti Brna.

Profesor Vilém Herold z katedry jaderných reaktorů FJFI ČVUT redakci popsal, jak je taková věc vůbec možná. „Vypadá to, že pokud se kód FIK převede do zvukové stopy, která se následně pozpátku přehraje v těsné blízkosti kritického množství obohaceného plutonia, dojde k silné řetězové reakci a následné detonaci v řádu několika sekund. Pokud disponujete všemi prostředky v tomto návodu, je skutečně možné bombu sestrojit,“ říká profesor Herold.

Státní úřad pro jadernou bezpečnost se nyní ve spolupráci s bezpečnostními i zpravodajskými složkami snaží vypátrat totožnost autora. Otázky také vzbuzuje to, proč FIK kódy způsobují řetězovou reakci plutonia. Ministerstvo financí, pod které agenda FIK kódů spadá, situaci komentovat odmítlo.
RELATED POST
 • Jaroslava Haselbachová

  Pekelný stroj má zásadní chybu, po detonaci nechce EET pokladna vydat účtenku.

  • Drazdicka

   Pokladna účtenku vydá, ale chybí čtenáři.

   • Ivo Ivo

    to je fajn, pozůstalí mohou vyhrát v loterii automobil, asi úplně nejlepší kombík všech dob.

 • Dr.QQ

  Je to sprostá dezinformace. Agentura JPP prohlašuje, že fáma vzala svůj původ ve frontě, která se nehýbala (odtud možná řetězová reakce). Mladá číšnice u barového pultu zápasila s tabletem (pokladna EET) a omylem pustula výstup tisku místo na tiskárnu do audio výstupu. Ten byl (bohužel) ještě nastaven z předchozí hudební produkce. Vystresovaní fronťáci (některým už za chvíli pojede poslední autobus, jiným se nebezpečně snížila hladina alkoholu v krvi) nabyli dojmu, že se jedná o útok mimozemšťanů a začali se bránit vším, co měli při ruce. Podle agentury DPP se zasahující pyrotechnik nechal slyšet, že míra devastace odpovídá 900 gramů Pu239. Pokud by se měla započítat i blízká samoobsluha a trafika, dalo by se mluvit i o 1100 g Pu239.

 • Vaclav

  Jen bych chtěl dodat, že autor tohoto článku zapoměl upozornit na velmi důležitý aspekt. Jím uváděnych 900 g plutonia lze poměrně jednoduše vytisknout na 3D tiskárně.

 • IronicPotato

  Zde je jasně vidět o co Babiš celou dobu usiloval! Kalousek a spol. nás chtěli nechat napospas islamistům, ale Babiš nám dal konečně do rukou zbraň se kterou Islámský stát jednou provždy zničíme!

 • DAWEKK

  Tak plutonium mám, ale nemáte někdo na půjčení kousek lepící pásky?

 • Drazdicka

  Opravdová bomba by byla, kdyby daně platili opravdu všichni tak, jak je jejich povinností.