Facebooku docházejí bany. 70 % z nich vyčerpala SPD

19 Pro 2017

Facebook řeší nemalý problém, kvůli kterému bude muset až ztrojnásobit výkon svých serverů. Největší sociální síti na světě totiž docházejí bany, resp. servery, které bany na jednotlivých Facebookových stránkách zpracovávají, pomalu dosahují svého maxima. 70 % těchto serverů přitom vytěžuje jen samotná SPD.

Americká společnost tak bude muset zainvestovat zhruba několik milionů dolarů, a navýšit počet serverů. Do té doby se ale můžeme setkat s řadou problémů, které mohou některým stránkám bránit v udělení banů. Jakmile se něco takového stane, mají správci těchto stránek kontaktovat technickou podporu.

Navyšovat se bude hlavně kvůli SPD Tomia Okamury

Hlavní nápor na banovací servery vyvíjejí hlavně stránky hnutí SPD. Podle hrubých odhadů zabírají až 70 % kapacity serverů bany, které na svých stránkách udělila SPD a k ní sdružené stránky.

„Denně řešíme stovky rozdaných banů na stránkách Tomia Okamury. Každý ban se ukládá do databáze. Za 2 roky fungování Okamurova hnutí tak bany rozdané hnutím SPD zabírají přibližně 70 % serverů. Bez mohutného navýšení výkonu a kapacity serverů by brzy mohl celý Facebook úplně spadnout,“ sdělil naší redakci jeden ze správců české verze Facebooku.

Uvažovalo se i o zrušení systému banů

Facebook prý údajně krátkou dobu zvažoval i úplné zrušení systému banů. Nově by tak jednotlivé stránky nemohly banovat své fanoušky. Podle našich zdrojů, když se tato informace objevila na internetu poprvé, musel být předseda SPD Tomio Okamura převezen do nemocnice na Bulovce s podezřením na náhlou srdeční příhodu. Návrh na zrušení banů ale byl nakonec smeten ze stolu a Okamura se záhy uzdravil.

RELATED POST

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.