Další podvod USA: Video, zachycující přistání rakety Falcon 9 na plošině v oceánu je podvod

09 Dub 2016

Po přistání na Měsíci tu máme další americký vesmírní podvod. Včera bylo zveřejněno video, které zachycuje údajné přistání rakety Falcon 9 na plošině v oceánu. Podle Sergeje Romadura, ředitele Úřadu pro vnitřní potřeby Kremlu se však jedná o podvod – celé video ve skutečnosti zachycuje start rakety, ale je puštěné pozpátku.

Ředitel společnosti SpaceX Elon Musk to označil jako obrovský úspěch. Avšak Sergej Romadur to naopak označil jako obrovský podvod.

„Něco tady smrdí. Podle mě se jedná se o jasný podvod. Všude můžeme vidět prvky toho, že video je ve skutečnosti puštěné pozpátku…“ sdělil nám pan Romadur.

Romadur tvrdí, že přistání rakety Falcon 9 včera skončilo další fiaskem, a aby tak ve SpaceX svůj další nezdařený pokus ututlali, raději nám ukázali video ze startu rakety, ale jen puštěné odzadu.

„Všude je spousta indícií. Tak například kouř… na videu můžeme vidět, že kouř jde od směrem od rakety, ale v praxi se tak neděje. Přistání rakety je opakem startu rakety, tudíž když při startu jde kouř směrem od rakety, při přistání by měl správně jít směrem do rakety,“ dodal Romadur.

Nicméně se začínají objevovat i další teorie. Podle některých ruských bloggerů bylo video ve skutečnosti natočeno v hollywoodských ateliérech. Lze na něm totiž vidět prvky laciné animace.

Tak například voda se chová naprosto nereálně a všude na ní můžeme vidět jakési bílé šmouhy. Podle ruských bloggerů jde o špatně zpracovaný efekt vody. Dokonce ani nikde není vidět stín vrhaný raketou. Nemyslíte, že tak ohromná raketa by vrhala jasně zřetelný stín? Na videu ale žádný není. A nakonec – vesmírná raketa váží stovky tun. Není možné, aby se tak malá plošina pod takovou tíhou nepotopila, nebo na ní aspoň nebyly znát známky toho, že na ní přistál tak masivní kolos. Plošina se po přistání chová úplně stejně jako před ním… Jasný podvod.

Navíc se ani nejedná o žádný velký úspěch. Přistát s raketou totiž už Rusové dávno umí.

„A i kdyby to podvrh nebyl, tak nejde o žádný velký úspěch, jak Američané tvrdí. V Rusku přistáváme s raketami už dávno, jen jsme to nepokládali za tak úžasnou a neuvěřitelnou věc, abychom okolo toho dělali takovou show…“ řekl závěrem Sergej Romadur.
RELATED POST