Arabáček se stal nejprodávanější francouzskou hračkou v roce 2017

17 Dub 2018

Znepokojivá zpráva přišla z Francie, kde se podle agentury La Blague stala panenka zvaná Arabáček nejprodávanější hračkou v roce 2017. Jedná se o panenku bojovníka Islámského státu, která drží v ruce useknutou hlavu bezvěrce a křičí náhodná islamistická hesla, jakým je například Allahu Akbar.

Hračka vyráběna přímo Islámským státem, resp. jeho dceřinou společností ISIS Toys s.r.o. se ve Francii stala naprostým hitem. Počty prodaných kusů jdou do miliónů a stále nekončí.

„Od uvedení hračky na trh jsme prodali přes 3 miliony kusů a velký zájem o hračku stále nekončí. Očekáváme, že do konce roku 2018 pokoříme hranici 10 milionů prodaných Arabáčku,“ prohlásila mluvčí společnosti ISIS Toys s.r.o. Shakira al-Pique.

Krom křičení hesel Islámského státu obsahuje Arabáček i další vychytávky. Pokud mu například dítě sundá hlavu, nalezne uvnitř Arabáčka ostrý vojenský nůž, kterým může řezat hlavy jiným panenkám a trénovat tak na to, až bude dost velké na řezání skutečných hlav. Dále každý Arabáček obsahuje maketu útočné pušky AK-47 a bouchací kuličky.

„Jde o takový hit, že na příští Vánoce chystáme novou a vylepšenou verzi Arabáčka. Už nyní mohu prozradit, že půjde o sebevražednou edici. Jakmile dítě hračka omrzí, může ji jednoduše na dálku detonovat a hračka vybouchne a zničí vše v okruhu 10 metrů. Doporučujeme proto dětem tuto hračku odpalovat na veřejnosti v místech s největší koncentrací lidí,“ dodává Shakira al-Pique.

Zajímavé je, že islámistické hračky obsadily hned první dvě pozice v žebříčku prodávanosti. Druhou nejprodávanější hračkou se totiž stala stolní hra Chytni bezvěrce. Až teprve na třetím místě se umístila tradiční evropská hra – Monopoly.

Zatímco veřejnost radikální hračky kritizuje, EU přijala Arabáčka s nadšením.

„Nevidíme na tom nic špatného. Jde o skvělé obohacení naší již tak bohaté evropské kultury o cizí zvyky. Aby se islámistům v Evropě líbilo, nesmíme jim bránit v tom, aby mohli praktikovat svoje zvyky a vyznávat zde svoji kulturu. Řezání hlav ke kultuře fanatických a radikálních islamistů prostě patří. Allahu Akbar!“ stojí v tiskovém prohlášení Evropské unie.

2 comments
  1. Podle zkratky s.r.o. v názvu firmy usuzuji, že tato sídlí na území České nebo Slovenské republiky. Což je opravdu skvělé, protože příliv potřebujeme zahraničních investic, zejména těch, které přinášejí ekonomický efekt (a jelikož hračka ve Francii trhá (nejen) rekordy v prodejnosti, zřejmě jej přinášejí.

    Koneckonců když se u nás vyrábějí zbraně, které končí například v Saúdské Arábii (a následně například ve válkách v Sýrii či v Jemenu, tak proč bychom se nemohli proslavit výrobou veleúspěšné hračky (doufám, že nezůstane jen u Francie), že…

  2. Rád bych upozornil na to, že je v zájmu zákazníků vyžadovat účtenku a pečlivě si ji uschovat, aby nebyly potíže při případné reklamaci. Nutno totiž přiznat, že občas se mezi jinak inspirativní hračky vloudí nějaký ten zmetek.

    Já jsem využil té příležitosti, že jedna z mých příbuzných občas jezdí do Paříže, a požádal jsem ji o obstarání jednoho kousku. Ráda mi vyhověla, avšak exemplář, který mi sehnala, se moc nepovedl. To, co se na první pohled jevilo jako useknutá hlava bezvěrce, byl ve skutečnosti puget téměř kulového tvaru. Navíc ta figurka vykřikovala něco SALÁM ALEJKUM či tak nějak. Nemám nic proti použití reklamy, pokud sníží cenu výsledného produktu, avšak i když jsem vyptával asi ve dvaceti řeznictvích, salám značky Alejkum nikde neměli. Dokonce mi ani nebyli schopni říci, kdy ho mít budou, a pokud ano, zda se jedná o halali nebo aspoň o halal salám. Nůž uvnitř jsem nenalezl a výkřik Alláhu akbar, když se mi ho z něj podařilo dostat, zněl příliš sluníčkářsky.
    Myslel jsem, že ten správný vztek v něm vyvolám, pokud s ním praštím o zem. Jenže jsem mu tím asi trochu polámal zuby, protože pak začal drobet šišlat a lezlo z něj něco jako „ŠALOM ALEJCHEM“. Uvažoval jsem o reklamaci, ale obávám se, že by mi ji neuznali, protože jsem s Arabáčkem nešetrně zacházel.

    Korunu, ne-li dolar či euro, tomu nasadil jeden bratranec, který mi řekl, že pokud to sestřenice koupila někde na tržišti a ne v autorizovaném obchodě, mohl se jí dostal do rukou padělek. Podezření z jeho výroby padá na firmu Sufi Trade Srl. z Palerma, která se sdružuje kolem tamní mešity vzniklé úpravou někdejšího kostela.

    Zkrátka ani ta výchova k terorismu už není to, co bývala. Takže Bacha, Mozarta či Beethovena na to!

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..